Аутор Тема: Davvero  (Прочитано 3097 пута)

peđa slavni

• Administrator
  • Full Member
  • Поруке: 161
    • Погледај профил
Davvero
« послато: фебруар 14, 2013, 07:11:42 поподне »
Strip "Davvero" svima nam poznate Paole Barbato (jedna od scenarista "Dilan Doga") je nakon internet života krenuo i u onaj pravi, papirnati, izdavač "Star Comics". Ono što je bitno za poznavaoce stripa je da je broj 3 od glave do pete nacrtao Damjan Stanić.

Nama devetodimenzijašima je čast da je Damjan sarađivao sa nama u broju 2 "Parablluma" gdje je objavljen njegov prelijepi strip "50 godina samoće"!

Svaka čast Damjane, i da se tvoje table množe!

Mali privju ove epizode možete pogledati ovdje:

http://issuu.com/edizionistarcomics/docs/davvero3?mode=window&viewMode=doublePage

Predsednik

• Jr. Member
  • **
  • Поруке: 94
    • Погледај профил
Одг: Davvero
« Одговор #1 послато: фебруар 14, 2013, 07:26:50 поподне »
 :D
Nisam do sada imao priliku da čitam ovaj strip

peđa slavni

• Administrator
  • Full Member
    • Погледај профил
« Одговор #2 послато: фебруар 14, 2013, 07:36:26 поподне »
Nikad nije kasno Precjedniče! Ovdje baš ima šta da se vidi.

druid

• Newbie
  • *
  • Поруке: 8
    • Погледај профил
« Одговор #3 послато: фебруар 15, 2013, 12:20:18 поподне »
хеј, нисам ни ја  ;D

peđa slavni

• Administrator
  • Full Member
    • Погледај профил
« Одговор #4 послато: фебруар 15, 2013, 10:47:02 поподне »
Uskoro će nam se pridružiti i Damjan, crtač trećeg broja Davvera pa će nas malo detaljnije upoznati sa ovim stripom.

feniks

• Newbie
  • *
  • Поруке: 3
    • Погледај профил
« Одговор #5 послато: фебруар 16, 2013, 01:44:05 поподне »
Da li mozemo izdati ovaj strip  :)
Predsjednice?

peđa slavni

• Administrator
  • Full Member
    • Погледај профил
« Одговор #6 послато: фебруар 16, 2013, 02:39:36 поподне »
Dogovorite to sa izdavačem dok je vruća roba!

Predsednik

• Jr. Member
  • **
  • Поруке: 94
    • Погледај профил
« Одговор #7 послато: фебруар 16, 2013, 11:42:52 поподне »
 8)
Možemo naravno, Deveta dimezija sve može
ako će biti čitalaca hahahahahahahahah
nisam na internetu ništa pretraživao oko ovog naslova, tj. da li je to jedna priče ili ide u nastavcima kao i većina Boneli izdanja,
ako je jedna priča, možemo izdati strip, sredstva su obezbjeđena.
 ;)

DamjanS

• Newbie
  • *
  • Поруке: 2
    • Погледај профил
« Одговор #8 послато: фебруар 17, 2013, 02:17:57 поподне »
Hoj, prije svega pozdrav svima i hvala Pedji na finoj prezentaciji  ;)

"Davvero" je jedan pomalo netipican projekt rodjen na Internetu i tek sada, nakon vise od godinu dana od svog prvog pojavljivanja, dostupan i na kioscima.

O cemu se radi? Paolu sigurno najbolje poznajete po njenim Dylanima i svemu onome sto pise za SBE, ali odmah da vam kazem da je ovo nesto sasvim drugacije. Sa "Davvero" njen je cilj bio (i ostao) ispricati sasvim obicnu i svakodnevnu pricu o odrastanju jedne cure, Martine,  koja odlazi od kuce i svojih roditelja kako bi izgradila vlastiti zivot. Pored toga, Paola je ovim putem zeljela dokazati da sve ono sto mladje generacije citatelja gutaju u ogromnim kolicinama sa japanskog trzista (manga, anime, itd) moze funkcionirati i u europskoj/talijanskoj izvedbi. A to je vrlo interesantan eksperiment ako imamo u vidu da je strip publika u Italiji (a bogami i u exJugoslaviji) sve starija, kao sto su i tiraze sve nize, dok sa druge strane japanski strip (bez obzira na zanr) nema ni najmanjih problema u komunikaciji sa najmladjima.

S tom idejom na umu, Paola je dala oglas online u stilu "alo, trebam crtace za jedan eksperiment" i odatle je rodjen sajt www.davvero.org na kojem je objavljeno 60 kratkih epizoda u nastavcima koje prate avanture ranije spomenute Martine u djiru po Italiji. Izmedju ostalih, na oglas su se javili i neki apsolutno neocekivani crtaci kao Corrado Roi, Luigi Siniscalchi, Lola Airaghi, Alessandro Poli, Alessio Fortunato, itd itd, te naravno masa nas rookieija koji smo ugrabili u letu priliku da stjecemo iskustvo na profesionalnom scenariju, okruzeni profesionalnim crtacima.

S obzirom na velik uspjeh online serije, izdavacka kuca Star Comics ponudila je ugovor za kiosk izdanje u kojem prica krece od pocetka, ispricana iznova na daleko opsirniji i produbljeniji nacin. Paola i Star Comics odabrali su izmedju 40-ak sudionika web verzije crtace koji su im djelovali kao najadekvatniji za to kiosk izdanje i eto drago mi je da mogu reci da sam i ja prosao tu selekciju.

Radi se o miniseriji od sigurnih 6 brojeva koji, ovisno o prodanosti, mozda postanu 12, a kasnije mozda i vise. Za sada je potpuno sigurno da ce ih izaci 6. U ovom trenutku na kioscima je "moja" trojka, za dva mjeseca iduci broj.

Posebno bih vam skrenuo paznju na crtace koji su ono apsolutno najbolje sto u ovom trenutku Italija ima od mladjih generacija: broj jedan nacrtao je Walter Trono, broj dva meni apsolutno fantastican Antonio Lucchi, broj cetiri Riccardo Nunziati, itd itd. To su imena koja cete vrlo uskoro ponovo sresti na nekim drugim, poprilicno velikim projektima.

Toliko za sada, ako koga sto zanima, tu sam ;)

peđa slavni

• Administrator
  • Full Member
    • Погледај профил
« Одговор #9 послато: фебруар 17, 2013, 11:06:58 поподне »
Veliki POZDRAV i dobrodošlica za Damjana!

Hvala puno na iscrpnim informacijama. Ja sam zahvaljujući našem poznanstvu znao dosta stvari o projektu "Davvero", ali takođe dosta nisam ni znao...

Meni crtački, ovaj tvoj privju djeluje 100% profesionalno kao d agodinama radiš za Bonelija, a vjerujem da je i priča dobra. Navijamo za Martinu i za nekog domaćeg izdavača da ovo  odštampa i kod nas dok je vruće.

Fenikse, sad je do tebe ;)

feniks

• Newbie
  • *
  • Поруке: 3
    • Погледај профил
« Одговор #10 послато: фебруар 19, 2013, 11:37:49 пре подне »
Dobro.
Rijesicemo vec nesto jednom mozda  ;)

DamjanS

• Newbie
  • *
  • Поруке: 2
    • Погледај профил
« Одговор #11 послато: март 07, 2013, 07:55:16 поподне »
Ako nekoga zanima na iducoj adresi je dostupan cijeli prvi broj gratis:

http://issuu.com/edizionistarcomics/docs/davvero1_low

Nacrtao ga je moj prijatelj iz skole stripa u Rimu, Walter Trono, jedan od najboljih mladih crtaca u Italiji. Walter je '87. godiste, vec je napravio puno dobrih stvari za razne manje izdavace, a od ove godine je sluzbeno usao i u Bonellija kao jedan od crtaca nove serije Dragonero. Koga zanima, nu mu tamo dzabe :)

peđa slavni

• Administrator
  • Full Member
    • Погледај профил
« Одговор #12 послато: мај 26, 2013, 08:09:02 пре подне »
Kako stoji stvar sa "Davverom", kako se prodaje? Hoće li biti 12 brojeva?